Drukuj

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz Prezes Wód Polskich Przemysław Daca spotkali się z przedstawicielami związków zawodowych działających w Wodach Polskich. Spotkanie odbyło się 7 lutego w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie.

- Jestem przekonany, że dzięki Państwa wiedzy i zaangażowaniu jesteśmy w stanie wiele osiągnąć – powiedział na początku spotkania minister Marek Gróbarczyk.

Związkowcy przedstawili swoje oczekiwania i uwagi dotyczące sytuacji pracowników Wód Polskich.

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca zapewnił o gotowości do dalszych spotkań i woli osiągnięcia porozumienia we wszystkich ważnych sprawach dotyczących sytuacji pracowników Wód Polskich. Prezes Daca poinformował, że w najbliższych miesiącach w Wodach Polskich zostanie przeprowadzony audyt organizacyjny. Prezes zapewnił też, że najszybciej jak będzie to możliwe wzrosną wynagrodzenia pracowników Wód Polskich.

Minister Marek Gróbarczyk zaprosił przedstawicieli związków zawodowych na kolejne spotkanie za miesiąc. Ustalono, że do tego czasu związkowcy spotkają się z Prezesem Przemysławem Dacą w siedzibie Wód Polskich (Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej) w Warszawie.

Daniel Kociołek
Rzecznik prasowy

fot. MGMiŻŚ