Proces zatwierdzania taryf za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków w skali całego kraju jeszcze trwa. Wody Polskie dotąd zatwierdziły niemal 80 procent wszystkich wniosków – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Daca podczas konferencji prasowej 17 lipca nt. roli Wód Polskich w procesie ustalania taryf.

Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych.

Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji hydrologicznej znajdują się poniżej: 

Komunikat o sytuacji hydrologicznej kraju z dnia 17-07-2018 godz. 11:00

Prezes Przemysław Daca powołał Zespół do spraw opracowania Strategii rozwoju Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w perspektywie do roku 2025. Przewodniczącą Zespołu została Patrycja Dudkiewicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacyjnego w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej. Zespół opracuje projekt Strategii do 15 października tego roku.

Szanowni Państwo,

Prezes Wód Polskich zaprasza przedstawicieli mediów na konferencję prasową w związku z dobiegającym końca procesem weryfikacji wniosków taryfowych za usługi wodociągowo-kanalizacyjne. Konferencja odbędzie się dzisiaj 17 lipca 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Wodach Polskich w Warszawie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, w sali 702 na siódmym piętrze. Pierwszy raz ceny za wodę i ścieki dla wszystkich gmin w Polsce są zatwierdzane przez Wody Polskie - główny podmiot odpowiedzialny za gospodarkę wodną w Polsce. W konferencji wezmą udział Przemysław Daca – Prezes Wód Polskich oraz Joanna Kopczyńska – Zastępca Prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym. Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w konferencji wysyłając mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Komunikacji Społecznej

 

Zgodnie ze sprawozdaniem Europejskiej Agencji Środowiska państwa członkowskie Unii Europejskiej podjęły znaczne wysiłki na rzecz uzyskania lepszej jakości wód. Czyste wody to nasz dobrobyt.