Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozpoczyna na Mazurach cykl szkoleń dla przedsiębiorców, samorządowców i działaczy lokalnych z zakresu działania Wód Polskich i opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami. Pierwsze spotkanie odbędzie się we współpracy z burmistrzem Giżycka - Wojciechem Iwaszkiewiczem 26 kwietna 2018 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Ekomarina Giżycko ( ul. Dąbrowskiego 14).

- My mieszkamy tu na wodzie i cokolwiek robimy, czy zawodowo, czy też prywatnie to jest związane z wodą i każde nowe obciążanie jest niekorzystnie odbierane. Ja też rozumiem, że jest  to koniecznie w wyniku negocjacji z Komisją Europejską, ale prosimy o przyjrzenie się tym regulacjom -   powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, podczas konferencji prasowej Prezesa Wód Polskich w Giżycku (18 kwietnia 2018r.).

- Na szkoleniu będziemy dokładnie omawiać wszystkie szczegóły, krok po kroku, konkretne przypadki, tak żeby wyeliminować Państwa niewiedzę i wszystkie wątpliwości – poinformował Prezes Wód Polskich Przemysław Daca

Chęć współpracy w zakresie organizacji szkoleń zadeklarował też burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Podczas konferencji prasowej w Giżycku ( 18 kwietnia 2018 r.) zwrócił uwagę także na wiele nieprawidłowości na Mazurach. 

- Te wszystkie koszmary – pomosty, z którymi nie ma siły, nie ma jak walczyć, nie ma jak rozmawiać, ja nic nie mogę zrobić, bo nie jestem właścicielem, a gospodarza nie ma, myślę, że to się skończy.  To grodzenie rzek, zasypywanie jezior myślę, że to się skończy, taką mam nadzieję. Jest partner do rozmowy – powiedział Andrzej Szymborski - burmistrz Pisza.

Wody Polskie zobowiązane są zgodnie z prawem do kontrolowania użytkowania wód. Stąd apel o niezwłoczne zalegalizowanie urządzeń wodnych i przestrzeganie obowiązującego prawa. Pracownicy Wód Polskich służą informacją i pomocą przy wypełnianiu koniecznych dokumentów.

Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do 25 kwietnia (środa) do godz. 10.00 wysyłając email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.